Nasi ministranci mistrzami diecezji

W sobotę 29 marca br. w dwóch łowickich halach odbył się Finał X Grand Prix Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Łowickiej w Halowej Piłce Nożnej. Rywalizowano o Puchar Biskupa Łowickiego. Do finałów przystąpiły 23 drużyny z całej Diecezji  w trzech kategoriach: podstawówka, gimnazjum i open. Nasza parafia jako jedna z dwóch w diecezji miała finalistów we wszystkich kategoriach.

W finale kategorii „podstawówka” najmłodsza nasza reprezentacja zdobyła mistrzostwo diecezji wygrywając w finale 3:0 z ministrantami z parafii pw. św. Katarzyny w Witoni.  W ich ślady poszli nasi piłkarze w kategorii „gimnazjum”. W meczu decydującym o zwycięstwie w finale stoczyli bardzo zacięty pojedynek z ministrantami z parafii pw. św. Karola Boromeusza z Żyrardowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Lepsi w rzutach karnych okazali się nasi podopieczni ks. Piotra Staniszewskiego. I to oni odtańczyli taniec radości.

W ścisłym finale kategorii „open” nasi zawodnicy kolejny raz zagrali z drużyną Parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu. Rok i dwa lata temu o zwycięstwie w meczach między tymi drużynami decydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Tradycja została podtrzymana. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Sędzia zarządził rzuty karne. Tym razem lepsi okazali się łowiczanie (4:3), do czego przyczynił się grający w tej drużynie na bramce ks. Łukasz Antczak, diecezjalny duszpasterz sportowców. Tak więc w kategorii „open” tym razem nasi lektorzy zdobyli tytuł wicemistrza diecezji. Mało brakowało, a pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach zajęliby nasi zawodnicy.

Puchary i nagrody zawodnikom wręczali: bp Andrzej F. Dziuba, wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński oraz prezes OZPN w Skierniewicach Jan Grzelka. Gratulacje ministrantom i lektorom złożył również Krzysztof Miklas, dziennikarz i komentator sportowy.

Końcowa klasyfikacja:

Kategoria „podstawówka”

 1. Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
 2. Parafia pw. św. Katarzyny w Witoni
 3. Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
 4. Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie
 5. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Kutnie
 6. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Lubani
 7. Parafia pw. św. Rocha w Boczkach
 8. Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie

Kategoria „gimnazjum”

 1. Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
 2. Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
 3. Parafia pw. św. Mikołaja w Bąkowie
 4. Parafia pw. św. Katarzyny w Witoni
 5. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie
 6. Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie
 7. Parafia pw. św. Małgorzaty w Czerniewicach
 8. Parafia pw. Świętej Trójcy w Piątku

Kategoria „open”

 1. Parafia pw. Ducha Świętego w Łowiczu
 2. Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
 3. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie
 4. Parafia pw. Świętej Trójcy w Piątku
 5. Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
 6. Parafia pw. św. Małgorzaty w Janisławicach
 7. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Żelaznej