4 Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. Dzisiaj o 17.00 –  kolejna Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci klas III-ich przygotowujących się do I Komunii św.

3. We wtorek 23 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W tym tygodniu, tj. 26 kwietnia przypada ostatni piątek miesiąca. Stałym zwyczajem tego dnia o godz. 17.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Nasz parafianin Michał Maj z Sierakowic Prawych (l.33) choruje na złośliwy nowotwór – chrzęstniakomięsak. Nieudolność naszej służby zdrowia sprawia, że przed nim bardzo kosztowne, zagraniczne leczenie. W związku z czym rodzina Michała zorganizowała dzisiaj kiermasz słodkości przy naszym kościele, na którym możemy zakupić taką słodką cegiełkę w postaci ciasta na refundację leczenia Michała.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 30 maja. W tym roku porządek budowy ołtarzy będzie następujący: Ołtarz I –  DZIERZGÓWEK,  Ołtarz II – BOROWINY i CHYLENIEC, Ołtarz III – SIERAKOWICE LEWE,   Ołtarz IV – OSP.  Uprzejma prośba do sołtysów, członków Rady Sołeckiej i członków Rady Parafialnej z powyższych wsi, aby zadbali o zbudowanie godnego ołtarza na przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

7. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę decyzją władzy diecezjalnej przekazane zostaną na rzecz łowickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego śp. + Roberta Cichala (l. 49, Polesie). Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi Mu łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 23 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski

– czwartek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;