1 Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj o 17.00 – Msza św. a po niej spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Podczas spotkania rodzice dokonają wyboru strojów komunijnych (dziewczęcych i chłopięcych).

2.  Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 16-18 grudnia (czwartek-sobota), poprowadzi w naszej wspólnocie ks. dr Jarosław Łękarski z WSD w Łowiczu. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

5. W tym tygodniu 3 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca.

● o godz. 8.00 – Msza święta wypominkowa

● od godz. 16.00 – okazja przystąpienia do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej

o godz. 17.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa a po niej Nabożeństwo I-piątkowe

● nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną; nawiedzimy ich w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia,

6. W sobotę 5 grudnia, przypada I sobota miesiąca.

● godz. 7.00 – Roraty – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Od dzisiaj w ramach akcji Caritas Polskiej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  można w zakrystii nabyć świecę Caritasu na nasz stół wigilijny – cena 15 zł.

8. Po rocznej przerwie w tegorocznym Adwencie ponownie zachęcamy do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego, kto chce przygotować paczkę prosimy o zabranie bombki choinkowej z kościoła z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kancelarii do dnia 22 grudnia,a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce. Już dziś w imieniu obdarowanych dzieci DZIĘKUJEMY za ten konkretny dar serca.

9. Decyzją Biskupa Łowickiego ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych:  śp. + Bogusławę Romanowską (l. 58, Polesie) i + Mariannę Zimnota (l. 87, Bełchów-Osiedle). Polećmy Ich dusze Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…..