Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Dzisiaj o 17.00 Msza św. a po niej spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.     
● z racji zbliżającej się Uroczystości Niepokalanego Serca Maryi (8 grudnia) dzieci otrzymają srebrne medaliki z Niepokalaną, by je chroniła i miała w swojej opiece.          
● na spotkanie zapraszam oboje rodziców każdego z dzieci, bowiem konferencja będzie tym razem dedykowana dla NICH.

3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia (czwartek-sobota), poprowadzi w naszej wspólnocie o. dr Marceli Gęśla OFM (rektor kościoła sióstr bernardynek w Łowiczu). Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

5. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed [i podczas] Mszy Świętych.

6. Od dzisiaj włączając się w akcję Caritas Polskiej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece Caritasu na nasz stół wigilijny (duże świece – 18 zł, małe – 8 zł).

7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 17.00 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

8.  W sobotę 9 grudnia br. na godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicem na spotkanie z przedstawicielami firmy, która szyje stroje komunijne. Podczas spotkania rodzice wybiorą wzór strojów dla swoich dzieci, od których też będzie pobrana miara.

9. W przyszłą niedzielę 10 grudnia przypada II Niedziela Miesiąca.
● stałym zwyczajem ofiary składamy na tzw. tacę inwestycyjną
przed Sumą o 11.30 – Różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w naszej coniedzielnej modlitwie wypominkowej.
o 17.00 Msza św. a po niej spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu  bierzmowania.

10. Również w przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.

11. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

UWAGA !!!!!

 Jako OWOC Adwentowych postanowień pragniemy w naszej Parafii stworzyć Wspólnotę rodziców tworzących tzw. RÓŻE ROŻAŃCOWE,  którzy codziennie modlą się Różańcem za swoje dzieci, tzw.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Jak to działa?
1. Każdy rodzic podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży.

2. Każdy rodzic sam, w dogodnej porze dnia, odmawia 1 dziesiątkę Różańca (1x Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo, łącznie ok. 5 minut), tą samą tajemnicę przez cały miesiąc. W Róży jest 20 osób (tyle ile tajemnic) więc za każde dziecko jest odmówiony codziennie cały Różaniec.

Co zyskujemy?
1. Od chwili zawierzenia mamy pewność, że nasze dzieci są pod opieką Matki Bożej niezależnie od ich wieku.
● Matce Bożej powierzamy drogi rozwoju naszych dzieci i ufamy, że doprowadzi je do Nieba.

3. Łaskę ochrony naszych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym, jakie może wypływać z moich słabości, błędów czy zaniedbań.

4. I wiele, wiele innych łask. Maryja wie jakie są dzieciom potrzebne.

Kto może dołączyć?
Rodzice, rodzice chrzestni, osoby które pragną modlić się w intencji dzieci innych rodziców.

Jak zacząć?
Wypełnij deklaracje i przynieść w Niedzielę lub w święta do zakrystii. Więcej informacji na: www.rozaniecrodzicow.pl