16 Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. Jutro, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

2. We czwartek 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Również we czwartek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

● Po Mszy Świętej o godz. 17.00 błogosławieństwo pojazdów na parkingu przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. W piątek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Tego dnia, tj. 26 lipca przypada ostatni piątek miesiąca. Stałym więc zwyczajem

●  o godz. 17.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

● z racji nabożeństwa tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna (czas urlopowy, jeden ksiądz w parafii)

6. Wzorem poprzednich lat, od jutra do dnia 6 sierpnia br. włącznie (wtorek) na naszym parkingu (przy słupie z lampą) będzie mieć miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery), którą na terenie wszystkich diecezji naszego kraju przeprowadza Green Office Ecologic. Akcja zbierania sprzętu elektrycznego i elektronicznego zakłada jak zawsze, wsparcie konkretnych projektów katolickich – głównie misyjnych. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. Tak jak było w latach ubiegłych, uroczystość dziękczynną za zbiory, tzw. DOŻYNKI będziemy obchodzili w niedzielę 1 września na Sumie. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Sierakowic Lewych.

8. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowuje się para narzeczonych:

– Marcel Pietrzak, kawaler z parafii św. Wawrzyńca w Kocierzewie – Weronika Laska, panna z parafii tutejszej.

9. Trwają wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z tego czasu wypoczynku. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.