Wspólnota Domowego Kościóła

ABY PEŁNIEJ I LEPIEJ ŻYĆ

Domowy Kościół, którego jesteśmy członkami, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.
Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Duchową kolebką całego Ruchu Światło-Życie jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
Domowy Kościół (DK) łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notce-Dame, tworząc właściwą dla siebie drogę duchowości, czyli dążenia do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.
Domowy Kościół (DK) chce pomóc małżeństwom sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza lepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
Aby móc urzeczywistniać założenia Ruchu małżonkowie łączą się w kręgi składające się z 4-7 małżeństw. W kręgu spotykamy się raz w miesiącu, aby sobie wzajemnie pomagać „Równi usługują równym” (Hukane vitae, 26) Aby podzielić się naszymi troskami dnia codziennego a także sukcesami i porażkami we wspólnym dążeniu do Boga.
Trwanie w Ruchu jest dla nas źródłem umocnienia i radości. Spotkania w Kręgu mobilizują nas do podejmowania starań o to, abyśmy byli bliżej Boga i bliżej siebie. Przez czytanie Pisma Świętego, modlitwę, dialog małżeński odkrywamy Boże zamiary wobec naszego małżeństwa. Zbliżamy się do naszego Pana i Zbawiciela przez modlitwę małżeńską, rodzinną z dziećmi
i osobistą. Dialog i rekolekcje pozwalają nam pogłębiać naszą miłość.
Z perspektywy ponad 20 lat trwania we Wspólnocie DK widzimy, jak wiele dobra dokonało się w tym czasie w naszym małżeństwie, jak nasza miłość rośnie z każdym dniem, jak stajemy się sobie coraz bliżsi w każdym wymiarze, a jednocześnie razem bliżsi Bogu.
Jesteśmy Bogu wdzięczni za dar Domowego Kościoła, w którym możemy się realizować jako małżonkowie, rodzice i członkowie Kościoła, a nasze dzieci mogą wzrastać w atmosferze miłości, zrozumienia i pokoju, lepiej poznawać Boga jako Ojca i Kogoś, komu można zaufać i żyć z Nim w przyjaźni.
Pragniemy podzielić się naszą radością z trwania we wspólnocie Domowego Kościoła z wszystkimi małżonkami, którzy odczuwają choćby maleńką potrzebę twórczego przeżywania miłości małżeńskiej w świetle wiary.
Dla nas podejmowanie na nowo trudu wypełniania założeń Ruchu, a tym samym pogłębiania naszej wzajemnej miłości i jedności małżeńskiej jest odpowiedzią na Chrystusowe pytanie „czy miłujesz mnie bardziej niż inni?”.

__________________________

DANE KONTAKTOWE

Chcesz wiedzieć więcej? Proszę zajrzyj na Domowy Kościół Dziecezji Łowickiej

Jeśli chciałbyś się spotkać, porozmawiać, prosimy napisz na Oficjalny adres e-mail kręgu Domowego Kościoła w Parafii Bełchów

Telefony kontaktowe:

Radek – 695 756 222

Aneta – 507 448 775

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!!!!